Idén harmadszor sikerült ellátogatnom a SELWG show-ra, nagy örömmel láttam, hogy egyre népszerűbb. Előtte két évig, különböző problémák miatt nem volt show. A szervező SELWG klubbal nagyon jó viszonyt ápolunk, ők szokták lebonyolítani a SALUTE börzénket, és vannak olyan játékosok, akik mindkét klubnak tagjai. A SELWG péntek este tart klubnapot, tehát akinek elég ideje van, mindkét klubba eljárhat. A Show helyszíne a Crystal Palace sportcsarnok volt.
Külön érdekes a hely története, mert 1851-ben készült el az eredeti „Kristálypalota”, hogy otthont adjon az akkori világkiállításnak. A kiállítást a Hyde parkban tartották 14000 kiállítóval, a világ minden részéből, az üveg és acél épület alapterülete 92000m² volt, ezt később lebontották és újraépítették Penge Commonban, így ez a terület keresztelődött át, Crystal Palace-ra, a Punch magazin által. Maga az „palota” sajnos 1936-ban megsemmisült egy tűzben, a parkban viszont felépült a nemzeti sport centrum, és ebben van a wargame rendezvény minden évben.
A show az idei évben főleg a kereskedőkre koncentrált, jóval több volt belőlük, mint tavaly, ellenben a demo játékok száma csökkent. A 20mm második világháborús játékokra koncentráltam a fotózás során, mivel ezek a legnépszerűbbek Magyarországon. A SALUTE-on díjnyertes volt a Budapest 1945-ös ostromát feldolgozó dioráma, most végre volt időm jobban elmélyedni benne. A házakban még egy bordélyházat is berendezett az akkurátus modellező, arról nem is beszélve, hogy a német és szovjet csapatok mellett, magyar és román alakulatok is felkerültek a terepasztalra. A házakon magyar feliratok, a villamosok zöldek, szóval igyekeztek nagyon pontosan elkészíteni és visszaadni a kor hangulatát. A terepasztal rendkívül mozgalmas, menekülők oszlopa halad el egy Zrínyi rohamlövegekből és Rába Botond teherautókból álló konvoj mellett, tábori kórház és elhagyott vitorlázó gépek, teszik mozgalmassá az egészet.
A másik ilyen szintű demo játék a varsói 1944-es felkelést idézte fel, hatalmas háztömbökkel, német rakétatüzérséggel, villamosokból készült barikáddal. Ez ellentétben a budapesti játékkal, egyáltalán nem volt zsúfolt, úgy kellett vadászni a figurákat a háztetőkön, vagy a barikádok mögött. A budapesti játék jól adta vissza azt, hogy a polgári lakosságot nem telepítették ki, a varsói viszont a gettóban zajlik, ahol mindenki meglapul a házak mélyén.
Üdítő színfolt volt számomra látni egy 20mm-es az Arab-Izraeli háborúkat feldolgozó játékot (Yom Kipper war 1973), az ESSEX Warriors clubtól, mert ez egy nagyon elhanyagolt téma. Pedig a képeket látva, legalább olyan színes a téma mint a második világháború.
A Disantropian Wars alternatív viktoriánus témáját dolgozta fel, a show-n díjnyertes demo játéka a Arbuthnot's League of Gentlemen nevű csapat, Dam the Torpedoes and Full Steam Ahead című játéka. Ebben gőz-léghajók vívnak csatákat, amerikai és japán zászlók alatt.