A költözési projekt lezárult, innentől már nem csak az interneten keresztül veszem ki a részem a hazai hadijátékos történésekből, hanem reményeim szerint személyesen is. Ugyan az állásvadászat, meg a tanulás az elsődleges feladatom, némi kikapcsolódásra is szükségem lesz, ezért terveim szerint megyek Pákozdra szeptember 28.-án, a illetve tervbe van egy látogatás október 12.-ére is a Bólyai Makettversenyre.
Van egy vállalkozó kedvű hadijátékos jelölt, akivel jövő héten kipróbáljuk az SDS 1848 (Sound of Drums and Shakos szabályokkal 1848-as magyar-szerb csaták) játékot, illetve van még két mit sem sejtő áldozatom, akiket megpróbálok majd betoborozni. Kivettem a Napóleon hadai Magyarországon című könyvet a könyvtárból, mert megkísértett a grandiózus ötlet, hogy jó lenne egyszer SDS Mosoni Skirmish bajnokságot rendezni a Móvári makettveresenyen, Napóleon 1809-es hadjáratának alapjain. A dolog pofon egyszerű és olcsó, a szabályok közkézen forognak, egy doboz 28mm-es plasztik Napóleoni figurából simán van két sereg, a szabályok és sereglisták adottak, a makettverseny kombinálva egy házibajnoksággal már megéri az utazási-szállási költséget, és még a helyszín is autentikus. Most mondja még valaki, hogy nem briliáns az ötlet! Kommenteket várok!
A blogon vannak elmaradásaim, van két megkezdett 28mm Bolt Action csataleírásom, amit be kell fejeznem, ezeken kívül is van még egy utolsó Rapid Fire csata a tarsolyomban. A könyvlistám is oldalakra rúg, most fejezem be a Kondor Vilmos féle Budapest ciklus utolsó kötetét, erről is tervezek majd egy ismertetőt, bár nem sok visszajelzés jött, hogy mennyire érdekli ez a kedves olvasóközönséget. Attila barátommal elviekben megállapodtunk, hogy ír még nekem könyvismertetőket a blogomra, főleg Napóleoni témában.
A kétszázadik bejegyzés kapcsán megnéztem, hogy mennyire értem el a célomat a blogommal, és azt kell mondanom, elégedett vagyok! Hét olyan blog van a jobb oldali linkblog listámban, amely vagy magyarul, vagy angolul de magyar hadijátékos által íródik. Ezek az angol és a lengyel nyelvű blogon kívül mind valamilyen módon úgy gondolom a Hadijátékos blog öccsei, kicsit talán követői. Ez egy nagyon jó dolog, az is nagyon jó, hogy egyes népszerű témákkal már sikerül elérnem a 60-65 látogatót egy napon. Többször kaptam már emailt olyanoktól akik most kezdik a hobbit, vagy éppen a „sötét” oldalról akarnak áttevezni ide a történelmi hadijáték vizeire. Mielőtt bárki nagyon a szívére venné, úgy gondolom a sci-fi és fanatsy játékoknak ugyanakkora létjogosultsága van, mint a történelminek. Ugyanakkor jóval kedvezőbb árúnak érzem a történelmi játékokat, illetve ezekkel van lehetőségünk a puszta játéknál többre, vagyis történelmet tanulni, tanítani, illetve magyar témákat feldolgozni. Mivel én a hobbim felé egyébb elvárásokat is támasztok a szórakozáson kivül, nekem a történelmi játék felel meg jobban. Ha belefektetek időt, energiát és pénzt, akkor nem csak egy-két emberrel és egy rendszerrel akarok kompatibilis lenni, hanem olyan sereget akarok, ami dacol a szabályváltozásokkal és wargame divattal, és tíz év múlva is elővehetem, amikor esetleg már más helyen lakom, más játékosok vesznek körül mint most. Erre talán a legjobb példa a költözésem, a monstre nagy klub csatákat felváltják a konyha asztalon zajló skirmish ütközetek, de a WW1 figuráim, vagy a 48-as honvédeim ugyanúgy használhatóak ehhez is. Egy fél pillanatig sem érzem úgy, hogy feleslegesen gyűjtöttem volna őket, vagy hogy csak porosodni fognak.