A múlt szombaton újra terepasztalos hadijátékkal telt meg a Hansági Múzeum foglalkoztató terme, öten két asztalon játszottunk le egy-egy csatát. Péter két teljesen kezdő barátjával érkezett akik életük első Bolt Action csatáját vívták meg. A játék remekül sikerült, néhány apróbb eltéréssel (Magyar csapatok a valóságban nem harcoltak Sztálingrádnál, és a játék szabály sem engedi ezt, nincs ilyen sereglista. A komisszár kizárólag a gyalogosok rajok figuráit veheti le, ha rontják a morál próbát, a százados segédjét nem, ahogy a szanitécet sem.) Ezeket leszámítva remek kezdés volt, a szórakozás meg a lelkes tapasztalatszerzés volt a lényeg és ez sikerült. Reméljük jönnek a fiúk májusban is. Át is adom nekik a szót:
Péter: Örültem, hogy két győri barátomat sikerült meghívnom hadijátékozni. Nekik tetszett, én hoztam mindkét oldalra a seregeket. Bolt Action-t játszottunk, a hetedik küldetést (Envelopment). Ők a tengelyhatalmak erőit irányították, a végére egészen belejöttek. Én a szovjetekkel, számomra új taktikát alkalmaztam, miszerint a tapasztalatlan gyalogságomat reguláris tisztekkel meg egy komisszárral tereltem. Ebben a figuráim mennyisége, volt a határ. Többnyire bevált. Voltak érdekes jelenetei a csatának, pl: amikor a szovjet előretolt tüzérségi megfigyelő a saját egységekre hozta le a tüzérségi csapást. Ettől bőven kaptam pineket, a százados segédjét lelőtte a komisszár elvtárs. Ezután el kellett vitetnem őt a tiszttel, mert valószínűleg lelőtte volna a szanitécet, ami a másik oldalnak két pontot jelentett volna. A szovjet mesterlövész a második körben lelőtte a német géppuskás egységet, a hetedik körben pedig a német főhadnaggyal végzett. Izgalmas, fordulatos játék volt. Terveztem Győrben elindítani egy hadijáték klubot, ha ők megismerik a játékot, akár el is lehet még a nyári szünet előtt indítani.
Bence: Szombaton lehetőségem volt kipróbálni a Bolt Action nevű társasjátékot. Mikor először láttam a szabálykönyvet akkor kissé soknak tartottam a 100 oldalt, de szerencsére a szabályok könnyen érthetőek és logikusak voltak. Szombaton először elkezdtük felpakolni az épületeket teljesen szabadon, ami nagyon tetszett mert így saját fantáziánk alapján formálhattuk a csatateret. Mi egy sztálingrádi csatát játszottunk el ahol a magyarok és a németek védekeztek a szovjet csapatok ellen. A játék kezdetén egy megadott területen belül felhelyezhettük egységeinket szabadon, ami később kulcsfontosságú a csata kialakításában. Én a magyarokkal voltam, így megtapasztalhattam a kooperáció fontosságát a társammal, aki a németekkel játszott. A játékban tökéletesen van keverve a taktika és a szerencse (például morálpróbák), ami lehetővé teszi a váratlan helyzeteket. 7 kör után be kellett fejeznünk és az eredmény döntetlen lett. Én összességében nagyon élveztem a játékot és szívesen játszanék máskor is.
Gellért: Életemben nem játszottam egy olyan komplex szabályrendszerű játékkal, mint a Bolt Action. Amit, ma Mosonmagyaróváron kipróbáltam. Az első játékom egy Sztálingrádi városrészben volt a németek és a magyarok oldalán a szovjetek ellen. Ebben a csatában, egy 681 pont értékű szovjet csapat támadott egy 859 pontú tengelyhatalmi csapatot. A játékmenet 7 körében kipróbálhattam parancsokat, morálpróbákat, támadásokat és védekezéseket. Megjegyezném, hogy a játékélményen túl nagyobb betekintést nyerhettem a csapatok összeállításába, azok potenciális stratégiáiba és fontosságaiba. A játék 4 órán át tartott és döntetlen lett. Ettől eltekintve nagyon jól éreztem magam ezen a napon. Teljesen kezdőként akadt pár érdekes szabály, mint például, ha egy szovjet csapat nem teljesít egy morálpróbát a komisszárjuk közelében, az leszedi egyikőjüket, vagy hogy a német golyószórók több dobókockával dobnak, mint az oroszok, ezzel jelezvén, hogy jobb fegyverek. Összességében első játszmám kiválóan telt, mindenképp megérte kipróbálni és szeretnék még játszani a Bolt Actionnel a jövőben is.