Dolvics a rajával egy romos házban rejtőzködött Budapesten, ez volt az első nem orosz nagyváros amit valaha látott. Még a levegő is más volt itt nyugaton, a zabrálásról már nem is beszélve! Máris szert tett három karórára, meg öt női nylon harisnyára. Ezekért a holmikért, jó árat lehet otthon kapni, és nem foglalnak sok helyet. Most már csak vége lesz ennek a rohadt háborúnak hamarosan. Visszanézett a "Csatornázási Művek" kétszintes romos épületére ahol a másik szakasz biztosította a tárgyalásokat a magyar parlamenterekkel. Dolvics saját szakasza a környéket szállta meg körben. Az egyik saját őrnagyukról kiderült, hogy az apja magyar tiszt volt az előző háborúban, aki aztán beállt a hadifogságból Leninék mellé. Vladiszlav Kovács folyékonyan beszélt magyarul és egy helyi elvtárs vezetésével a csatornákon keresztül vezette be őket ide a németek vonalai mögé, hogy a magyarokkal tárgyaljanak.
A küldetés ugyanaz volt mint ebben a vietnami csatában, a három fős magyar tiszti rajt kellett közelharcban elfogni, ez majdnem sikerült is a két német játékosnak a két kísérő figura levételre került a közelharcban, csak a tiszt élte túl. A Bolt Action Ostfront kiegészítő külön szabályokat hoz a városi harcokra, ezeket adtam hozzá a Bolt Action 2. kiadásában leírt Manshunt küldetéshez, hogy fel tudjuk avatni Jentz nagyszerű épületeit. Nem minden szabályt alkalmaztunk a városi harcokból, csak a következőket:
Az első kör végén mindkét játékosnak egy-egy egysége DOWN vagy AMBUSH parancsot kap, és a kockája nem kerül vissza a zsákba. Amennyiben nincs olyan egység aki ilyen parancsokat kapott, az ellenfél választhat egy egységet tőlünk, átforgatja a parancskockát és az egység a következő körben AMBUSH vagy DOWN parancsban marad. A játékos a saját egységeinek kockáját nem forgathatja át vagyis ezt a parancsot kell neki kiadnia már a köre során. Tehát értelem szerűen jobban jár a játékos, ha maga ad ki egy ilyen parancsot, különben az ellenfél fogja ilyen módon lebénítani a fontos egységeit. A játékban minden körben eggyel több egységet kell így helyhez kötni. Viszont nem kell mindig ugyanannak az egységnek állnia, a darabszám adott. Tehát a harmadik körben három egység lesz AMBUSH, vagy DOWN, de ha a kör végén négy ilyen egységem van akkor az egyik mellől felvehetem a parancskockát. Fontos szabály az is, hogy HQ egység soha sem számít bele az adott számú egységbe. Ha például négy egységet kellene választani a kör végén és van három sima meg négy HQ egységem, akkor csak a három sima lesz AMBUSH-ba vagy DOWN-ba. A városi harcban tehát érdemes sok tisztet, szanitécet, komisszárt vagy éppen tüzérségi megfigyelőt hozni. Arról nem is beszélve, hogy például a németek ingyen rohampuskái a HQ egységeken itt nagyon jelentős előnyt jelentenek.